AMACIMIZ

Sevgili Öğrenciler,

Bilimin kapılarını açmak, yaşayarak ve eğlenerek yeni bilgiler edinmenize yardımcı olmak ve merak duygunuzu artırmak için Çocuk Üniversitesi olarak geleceğimizin mimarları sizlere fayda sağlamayı hedefliyoruz. ​


Üniversite ortamı ile sizleri tanıştırarak ve farklı bilim dallarında dersler almanızı sağlayarak hangi meslek ve bilim dalına daha yatkın olduğunuzu farketmenizde küçük de olsa katkı sağlamayı hedefliyoruz. 


Sizlere problem çözme, sorgulama, yapıcı bir şekilde eleştirme ve sorumluluk alma konularında kendinizi geliştirmeniz için fırsatlar oluşturmayı hedefliyoruz.  


Derslerimizi grup haline yaparak; sizlere dayanışmanın, yardımlaşmanın ve ekip olabilmenin önemini kavratma konusunda yardımcı olmayı hedefliyoruz. 


Üniversitemiz öğretim üyeleri tarafından verilecek dersler ile sizlerin hem bilişsel hem ruhsal hem de fiziksel gelişiminize katkıda bulunmayı hedefliyoruz. 


Çocuk Üniversitesi olarak ilimizde yaşayan öğrencilerin ufkunu açmayı ve üniversitemizi toplumla daha yakın hale getirmeyi hedefliyoruz. 


Bunlarla birlikte; bugün öğrencimiz olarak gelecekte ise meslektaşımız olarak sizleri yanımızda görmeyi hedefliyoruz.